Firmy faktoringowe

Firma a faktoring

Faktoring staje się co raz popularniejszy wśród osób prowadzących działalność gospodarczą czy własne przedsiębiorstwa. Nie każdy wie dokładnie na czym on polega i czy może przynieść jakieś korzyści naszej firmie.

Dla jakich firm faktoring może okazać się korzystny i jaką firme faktoringową warto wybrać? Faktoring dla firm może być korzystny dla firm które stosują długoterminowy lub odroczony okres płatności za swoje usługi bądź sprzedany towar np. 30, 60 czy nawet 120 dni. Może on być polecony firmom które nie chcą stracić przez ten okres płynności finansowej oraz które mają bazę stałych odbiorców i kontrahentów.

Jak działa faktoring? Faktoring głównie opiera się na tym że po podpisaniu umowy z wybraną firmą faktoringową nie musimy czekać na opłacenie faktury przez naszego kontrahenta ponieważ kopie faktury przekazujemy firmie faktoringowej która wypłaca nam od razu większą część należności na jaką wystawiona jest faktura (najczęściej jest to 80-90% kwoty). Od tego momentu to firma faktoringowa będzie monitorowała płatność z wystawionej faktury i w przypadku opóźnienia w płatności skontaktuje sie z naszym kontrahentem. Kiedy ureguluje on płatność firma faktoringowa spłaca nam dalszą cześć kwoty z faktury potrąconą o prowizje.

I na takiej zasadzie mogą się odbywać wszystkie płatności z faktur które wystawimy dzięki czemu pieniądze będziemy mieli od ręki zaraz po wystawieniu faktury naszemu kontrahentowi, firmie z którą współpracujemy. Dzięki temu mamy gotówkę którą możemy obracać a nie czekać na nią nawet kilka miesięcy.

Poniżej znajdują się wybrane oferty firm oferujących faktoring dla firm z możliwością skontaktowania się z doradcami którzy dokładnie przedstawią nam oferte i odpowiedzą na wszystkie nurtujące nas pytania.

Author: kredyt24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *