Bankowe wsparcie finansowe dla przedsiębiorstw

Bankowe wsparcie finansowe dla przedsiębiorstw

Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą, prędzej czy później potrzebuje dodatkowych środków finansowych, czy to na rozwój, czy na bieżące potrzeby jak również na sfinansowanie faktur czy składek ZUS. Warto więc pomyśleć pod tym kątem o dodatkowym zapleczu finansowym, które może zagwarantować nam bank.

Każdy bank może zaoferować na dodatkowe finansowe wsparcie, przy prowadzeniu działalności. Ważną kwestią jest jednak, abyśmy posiadali odpowiednie obroty w ramach prowadzonej firmy. Aby uzyskać dodatkowe finansowanie, w dokumentach finansowych dostarczonych do banku, nie możemy wykazywać strat. To bardzo ważne, w przeciwnym wypadku bank może niezbyt przychylnie spojrzeć na nasz wniosek o wsparcie finansowe – powiedziała w rozmowie z nami Daria Świtalska, przedstawiciel DSW Rachunkowość, które od wielu lat specjalizuje się w pośrednictwu finansowania firm.

Finansowanie przedsiębiorstwa – kredyt czy limit odnawialny?

Banki mogą nam zaoferować szereg różnego rodzaju rozwiązań finansowych, z których będziemy mogli skorzystać jako osoba prowadząca działalność gospodarczą. Wśród takich ofert znajdują się kredyty obrotowe, kredyty inwestycyjne, linie i kredyty odnawialne czy karty kredytowe dla firm. Każda z tych ofert to zupełnie inne rozwiązanie finansowe i każde z nich znajdzie zastosowanie przy różnego rodzaju profilu działalności.

Linia kredytowa – najbardziej elastyczne rozwiązanie

Jednym z bardziej kompleksowych rozwiązań, które znajdzie zastosowanie w wielu branżach jest linia kredytowa. Umożliwia ona pozyskanie dodatkowych środków, które są w naszym zasięgu o każdej porze dnia i nocy. Bank udostępnia nam dodatkowe środki, z których możemy skorzystać wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Dodatkowa inwestycja, zakup maszyny lub urządzenia lub może nie planowane wydatki związane z naprawami czy opłaceniem dodatkowych rachunków? Na każdą z tych potrzeb będziemy mieli środki finansowe, które zapewni nam linia kredytowa w rachunku.

Jak otworzyć linię kredytową w banku?

Standardowo linia kredytowa otwierana jest na okres 12 miesięcy, jednak każdego roku może ona zostać przez bank odnowiona. Głównym warunkiem jaki zazwyczaj stawia bank jest zapewnienie stałych wpływów na konto w określonej wysokości. Jeśli takie warunki spełnimy, bank co roku będzie nam odnawiał limit w rachunku, a my będziemy mieli dostęp do dodatkowych pieniędzy które mogą nam być potrzebne w wielu różnych sytuacjach. A wszystko to bez przedstawiania co roku dodatkowych dokumentów finansowych czy zeznań podatkowych.

Author: kredyt24

1 thought on “Bankowe wsparcie finansowe dla przedsiębiorstw

  1. Jeśli o mnie chodzi to bardzo korzystnym rozwiązaniem dla mojego przedsiębiorstwa okazał się limit odnawialny w koncie. Polecam to rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu mamy stały dostęp do dodatkowych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *