Kredyt dla nowej firmy

kredyt dla nowej firmy

W dzisiejszych czasach występuje prawdziwy wysyp nowych firm co głównie ma związek z różnego rodzaju dotacjami przyznawanymi na rozpoczęcie działalności gospodarczej czy otwarcie firmy. Tego typu dotacje bez większego problemu otrzymamy w urzędzie pracy pod warunkiem że jesteśmy osobą bezrobotną. Możemy otrzymać nawet 20 000 zł a w niektórych przypadkach nawet jeszcze więcej, poza tym możemy liczyć na niższy ZUS niż te które muszą płacić firmy dłużej działąjące na rynku (wynoszący już ponad 1000 zł miesięcznie).

Drugą rzeczą którą pozwala na szybki start nowej firmy jest dużo łatwiejszy dostęp do kredytów dla nowych firm. Jeszcze kilka lat temu banki niechętnie udzielały tego typu kredyty dla nowych firm i w dodatku bez kapitału początkowego. Przez ostatnie lata ta sytuacja się zmieniła i na rynku mamy kilka banków które oferują kredyty dla nowych firm.

Nest Bank – Kredyt na start
Jeden z pierwszych banków który zaczął intensywnie udzielać kredytów na start dla nowych firm (wcześniej pod nazwą FM Bank). Aktualna oferta banku to od 3000 zł do nawet 100 000 zł (do 20 000 zł dla franczyzobiorców). Maksymalny okres kredytowania to 5 lat czyli 60 miesięcy. W przypadku jeśli staramy się o kredyt do 15 tyś zł nie jest wymagany minimalny okres prowadzenia działalności.

Idea Bank – kredyt na start
Kolejna oferta kredytu dla nowej firmy i podobnie jak w FM banku przy mniejszych kwotach nie jest wymagany minimalny staż działalności. Oferta Idea Banku jest bogatsza pod kątem wysokości kredytu który w przypadku IB moze wynieść nawet do 350 tyś zł z okresem kredytowania do 10 lat. Poza tym Idea Bank ma szereg promocji dla nowych firm jak konta firmowe z debetem, kredyt bezzwrotny, promocje Rok bez Zusu czy darmowa księgowość.

mBank – mBiznes limit na koncie
Najpopularniejszy bank internetowy również ma w swojej ofercie propozycje dla osób rozpoczynających prowadzenie własnej firmy. To limit w koncie firmowym mBiznes do 10 000 zł na start. Oferta jest o tyle ciekawa że zyskujemy przy tym bardzo dobre konto które pozbawione jest opłat za prowadzenie a więc nie ponosimy żadnych miesiecznych opłat i to bez znaczenia czy na nasze konto wpływają jakieś przelewy czy też nie. Limit w koncie możemy otrzymać już pierwszego dnia po założeniu konta.

Tax Care – Kredyt na start + rok bez ZUS
Oferta kredytu na start w ramach którego możemy otrzymać do 200 000 na rozpoczęcie prowadzenie własnej działalności. Dużym atutem jest długi okres kredytowania który może wynieść nawet do 15 lat. Przez cały pierwszy rok Tax Care pokrywa nam koszty miesięcznych składkek ZUS. Z ofercie również pożyczka bezzwrotna 25 000 zł.

Provident – kredyt dla firm
I na koniec oferta nieco odmienna ponieważ pozabankowa ale w chwili pisania tego artykułu prawdziwa nowość dlatego postanowiliśmy o niej wspomnieć. Po wielu latach udzielania przez Providenta pożyczek osobom indywidualnym oferta firmy została wzbogacona o pożyczki dla firm. Jeśli mamy problem z uzyskaniem pożyczki w banku mozemy zapukać do Providenta który oferuje do 7000 zł dla nowych klientów z różnym okresem spłaty (w cyklu tygodniowym).

Author: kredyt24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *