Odzyskanie długu od firmy

Odzyskanie długu z wystawionej faktury

W ostatnich latach firmy windykacyjne powstają jak grzyby po deszczu i nie ma co się temu dziwić ponieważ przy takiej ilości firm działających na rynku zdarzą się takie które nie będą regularnie płaciły swoich należności lub też wcale nie będzie ich płaciła.

Sytuacja taka często pojawia się w przypadku firm które wiedzą że prędzej czy później zawieszą prowadzona działalność lub zgłoszą wniosek o upadłość. W przypadku takich sytuacji powinniśmy jednak walczyć o odzyskanie długu od firmy, lub w przypadku jej likwidacji domagać się należności od jej byłego właściciela. W odzyskaniu takich długów pomagają oczywiście firmy windykacyjne.

Na czym jednak polega skuteczna windykacja ?

Korzystanie z usług firm windykacyjnych powinno nieść za sobą oczywiście odzyskanie jak największej liczby zaległych lub bieżących należności. Pamiętajmy że mamy możliwość odzyskania długów zarówno tych krótko jak i długo przeterminowanych sięgających nawet 5,6 czy 8 lat. Nawiązując współprace z firma windykacyjną warto pozbierać faktury z ostatnich lat naszej działalności, resztą zajmie się firma windykacyjna.

Jak wspomnieliśmy na początku w naszym kraju działa szereg firm oferujących tego typu usługi, najbardziej popularne z nich to Krajowy Rejestr Długów, KRUK czy Kaczmarski Inkasso. Inne dosyć znane na rynku usług windykacyjnych to również Lex Windykacja, Grabowski Inkasso czy Casus. Oczywiście firm świadczących tego typu usługi jest dużo więcej, ale dzięki internetowi możemy zapoznać się z ofertami niektórych z nich prosząc o przesłanie oferty drogą mailową lub o kontakt telefoniczny, dzięki czemu będziemy mogli wybrać oferte tej która będzie dla nas najbardziej przystępna.

Author: kredyt24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *