Kredyty pozabankowe – także dla klientów biznesowych

kredyt pozabankowy na założenie firmy

Firmy mogą pozyskać pieniądze na swoją działalność z różnych źródeł – wśród nich znajdują się także kredyty pozabankowe.

Przedsiębiorca potrzebuje środków na różne cele – założenie własnej firmy, jej rozwój, pokrycie bieżących wydatków. W tym celu może korzystać z produktów bankowych, ale może także zdecydować się na kredyt pozabankowy, który może być dostępny na jeszcze lepszych dla niego warunkach.
Gdzie można ubiegać się o kredyt pozabankowy dla firmy? Dzisiaj to nie tylko pozabankowe firmy pożyczkowe – parabanki, ale również portale social lending, które pozwalają na zaciąganie pożyczek społecznościowych przez internet.

Biznesowy kredyt pozabankowy od firmy pożyczkowej

Przez długi czas kredyty pozabankowe oferowane przez firmy pożyczkowe były dostępne tylko dla klientów indywidualnych – nieprowadzących własnej działalności gospodarczej. Teraz jednak swoje wnioski o finansowanie w takich firmach mogą składać także klienci biznesowi.
Parabanki oferują przedsiębiorcom różnego rodzaju pożyczki oraz kredyty pozabankowe. Wśród nich znajdują się krótkie chwilówki, które najlepiej sprawdzą się jako szybkie wsparcie w małych kwotach, ale również większe pożyczki ratalne, które udzielane są nawet na kilkadziesiąt lat.

Aby otrzymać kredyt pozabankowy w firmie pożyczkowej, przedsiębiorca musi spełnić szereg różnych wymogów, chociaż na ogół są one bardziej przystępne niż w bankach. Ważne są między innymi:

·  posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej
·  brak zadłużeń odnotowanych w bazach dłużników BIG
·  brak obecnych zadłużeń w tej samej firmie pożyczkowej
· posiadanie odpowiednich zabezpieczeń, na przykład weksla albo hipoteki w przypadku większych kredytów pozabankowych

Pożyczki i kredyty pozabankowe oferowane przez parabanki są dostępne zarówno dla nowych firm, jak również dla tych, które działają na rynku już od dłuższego czasu.
Środki można pozyskać także za pomocą internetu – bez potrzeby wychodzenia z siedziby firmy albo z domu. Wszystkie formalności można załatwić wtedy on-line, a środki będą przekazane na konto nawet tego samego dnia.

Social lending – pożyczki społecznościowe dostępne również dla firm

Alternatywnym wyborem dla pożyczek i kredytów pozabankowych udzielanych przez parabanki jest social lending. Pod tym terminem kryją się pożyczki społecznościowe, które udzielane są za pośrednictwem specjalnych serwisów pożyczek społecznościowych.
Pożyczki społecznościowe polegają na pożyczaniu środków przez inwestorów dla pożyczkobiorców. Portal social lending jest w tym przypadku pośrednikiem pomiędzy stronami transakcji.

Pożyczkobiorca wystawia własną aukcję pożyczkową, w której zamieszcza informacje takie jak:
·  kwota pożyczki
·  przeznaczenie pożyczki
·  czasie trwania aukcji pożyczkowej
·  liczba rat spłaty pożyczki
·  wynagrodzenie dla inwestora
·  zabezpieczenie dla inwestorów
·  inne informacje o firmie, które mogą ją uwierzytelnić, na przykład dane o działalności, wyniki finansowe, plany na przyszłość

Przez długi czas pożyczki społecznościowe były dostępne tylko dla osób prywatnych, ale teraz mogą korzystać z nich także przedsiębiorcy, którzy potrzebują pieniędzy na rozpoczęcie i rozwój swojej działalności – można otrzymać kwotę w wysokości nawet kilkuset tysięcy złotych!

Future Capital – nowoczesna platforma pożyczek społecznościowych dla przedsiębiorców
Jedną z najpopularniejszych platform pożyczek społecznościowych przeznaczonych dla przedsiębiorców w Polsce jest Future Capital. Platforma pozwala na uzyskanie kredytu pozabankowego na dowolny cel związany z działalnością, na przykład na założenie firmy, na jej rozwój – zakupienie nowego wyposażenia, wybudowanie nieruchomości.
W Future Capital to pożyczkobiorca określa warunki pożyczki, dlatego może otrzymać taką ofertę, która całkowicie spełni jego wymagania. Im bardziej atrakcyjne warunki dla inwestorów, tym szybciej pożyczkobiorca będzie mógł zebrać potrzebną mu sumę.
Jako zabezpieczenie pożyczki społecznościowej w Future Capital mogą być zastosowane weksle in blanco, poręczenia wekslowe, oświadczenia o dobrowolnym podaniu się egzekucji, przewłaszczenie przez zabezpieczenie czy też hipoteka.
Zatem przedsiębiorca, który potrzebuje dodatkowych środków na działalność, może wybrać także pożyczkę albo kredyt pozabankowy, całkowicie omijając banki. Po środki można zwrócić się do pozabankowych firm pożyczkowych, ale również można skorzystać z pożyczek społecznościowych dostępnych on-line. Swój wniosek można złożyć już teraz bez wychodzenia z domu!

Author: kredyt24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *