Prowadzisz firmę masz koszty

koszty w firmie

Każdy doświadczony przedsiębiorca wie, że firma to przede wszystkim koszty. Niestety nie wiedzą o tym początkujący przedsiębiorcy, którzy zawsze po cichu liczą, że szybko zaczną zarabiać duże pieniądze a tymczasem rzeczywistość okazuje się być dużo mniej różowa. Pierwsze koszty są już na dużo przed otwarciem. Bo żeby zacząć jakikolwiek biznes trzeba mieć pieniądze, im więcej tym lepiej.

Wiele osób niestety myśli, że na start wystarczy kilka tysięcy, dotacja unijna a potem jakoś się zarobi. Tymczasem największe straty są właśnie na wstępie, gdy popełniamy dużo błędów, podejmujemy nietrafione decyzje a poza tym nie wiemy jeszcze, że wszyscy dookoła będą chcieli na nas zarabiać, nie zawsze uczciwie. Debiutujący przedsiębiorca nie wie jeszcze, że każdą fakturę trzeba sprawdzić, bo ceny bardzo często się nie zgadzają. Nie wie także, że bardzo dokładnie trzeba sprawdzać zamawiane towary, bo braki, uszkodzenia, pomyłki w gatunku są bardzo często i reklamowanie dostaw także jest chlebem powszednim przedsiębiorcy. Z biegiem czasu dowie się on także, że musi uważać na banki i na kurierów.

W biznesie jest całe mnóstwo kosztów, których na początku nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Przykładowo ktoś planuje rozliczać się formie ryczałtu i robić to samodzielnie. Jest przekonany, że nie będzie miał kosztów w postaci usług księgowych. Szybko jednak przekona się, że był w błędzie. Państwo coraz wprowadza zmiany podatkowe na przykład wymóg elektronicznego przesyłania deklaracji. Taki przedsiębiorca, aby to robić musiałby wydać kilkaset złotych na program i inne wymogi, idzie, więc do księgowej i płaci. Każdy biznes to konieczność ponoszenia ryzyka.

Nigdy nie jest tak, że każdy nowy produkt wypali. W handlu będziemy mieli wiele produktów, które nie sprzedadzą się miesiącami albo latami. Powstają, więc zamrożone pieniądze. W produkcji czy chcemy czy nie zawsze będziemy mieć odpady materiałowe, które również generują duże straty. Prowadząc biznes bardzo dużo stracimy także na telefony i paliwo. Wiele razy trzeba będzie, gdzieś pilnie pojechać, choć transport przewyższy zysk z transakcji, ale trzeba usatysfakcjonować klienta albo naprawić nierzadko nieswoje błędy. Jak widać firma to przede wszystkim koszty.

Author: kredyt24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *