Promocje bankowe – czy to się opłaca?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na dorobienie do wypłaty są promocje bankowe. Nie ma co się dziwić – banki oferują bardzo atrakcyjne bonusy dla nowych klientów chcących założyć konto. To prosty i skuteczny sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy, ale jest w nim pewien haczyk. Czy faktycznie się to opłaca? Wyjaśniamy jak zarabiać na promocjach bankowych.

Czym są promocje bankowe i jak na nich zarabiać?

Promocje bankowe to specjalne akcje promocyjne, których celem jest zachęcenie nowych klientów do założenia konta i wpłacenia na nie środków. Banki prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych rodzajów bonusów, a niektóre z nich zaskakują kreatywnością. Mimo to z reguły w ramach promocji za założenie nowego konta nowy klient otrzymuje konkretną sumę w gotówce lub wartościowy przedmiot, np. smartfona czy bony do sklepu internetowego.

Warto jednak pamiętać, że nie jest to aż takie proste, jak się to wydaje – to właśnie tutaj do gry wchodzi wspomniany haczyk. By otrzymać środki trzeba spełnić warunki promocji, a te czasami mogą być wyśrubowane. Z reguły trzeba korzystać z nowego konta przez co najmniej miesiąc, a czasami nawet nieco dłużej. Do tego niezbędne jest wykonanie kilku transakcji kartą – często trzeba wydać odpowiednio dużą kwotę, by zrealizować zapisy zawarte w regulaminie bonusu.

Oczywiście warunki promocji różnią się w zależności od poszczególnych banków. Te często wprowadzają zmiany, a niektóre firmy oferują znacznie lepsze warunki od konkurencji. Najprostszym sposobem na znalezienie atrakcyjnych promocji bankowych jest porównanie ze sobą ofert poszczególnych banków: https://lowcabonusow.pl/promocje-bankowe/.

Czy promocje bankowe się opłacają?

Choć promocje bankowe stanowią sprawdzony sposób na dorobienie do pensji, to wiele osób podchodzi nieufnie do tej metody zarobku. Dzieje się tak głównie ze względu na brak zaufania do banków i strach przez kruczkami prawnymi w regulaminach promocji. Ale to nie jest jedyny powód, bo wiele osób zwyczajnie nie jest przekonanych, czy promocje bankowe się opłacają.

Prawda jest taka, że korzystanie z promocji bankowych jak najbardziej się opłaca, ale to jest jedynie dodatkowy, jednorazowy sposób zarobku. Banki oferują bonusy w wysokości kilkuset złotych w zamian za nie więcej niż kilka godzin pracy. To niewiele, a założone konto bankowe po otrzymaniu bonusu można w każdej chwili zamknąć, dzięki czemu zarabianie w ten sposób nie wiąże się z ryzykiem. Oczywiście o ile wypełnimy wszystkie zapisy regulaminu.

Niestety liczba promocji bankowych jest ograniczona, przez co nie są one stałym źródłem dochodu. Na polskim rynku działa jedynie kilkanaście banków, a po założeniu kont we wszystkich z nich nie da się już dalej zarabiać w ten sposób. Promocje bankowe mają też jeszcze jedną wadę – na pieniądze trzeba trochę poczekać. Zazwyczaj ich wypłata zajmuje co najmniej miesiąc, ale prędzej czy później znajdą się one na naszym rachunku.

Pomimo tych dwóch pomniejszych wad warto zainteresować się promocjami bankowymi – to świetny sposób na dodatkowy zarobek, który jak najbardziej się opłaca. W końcu kilkaset złotych za nie więcej niż kilka godzin pracy to godziwe wynagrodzenie!

Author: kredyt24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *