Wybór konta bankowego dla firmy

Konto bankowe dla firmy

Zakładając własną działalność gospodarczą, jedną z rzeczy którą powinniśmy zrobić jest założenie kota firmowego w banku. Wiadomo że takie konto założymy niemal w każdym dowolnym banku. Zanim jednak zdecydujemy się na jakąś konkretną opcję, warto w pierwszej kolejności przeanalizować kilka różnych dostępnych opcji.

Jeśli będziemy chcieli założyć konto firmowe w banku, musimy wiedzieć o tym że takie oferty różnią się pomiędzy sobą, a niektóre nawet znacznie. Banki posiadają różne oferty dla przedsiębiorców, niektóre mogą być dla osoby prowadzącej własną firmę dosyć korzystne a niektóre wprost przeciwne. Dlatego tak ważna jest analiza takiej oferty, zanim podejmiemy tą ostateczną decyzję dotyczącą założenie konta firmowego. Koszty prowadzenia niektórych kont firmowych mogą okazać się bardzo wysokie. A wiadomo że takie konto łatwo jest założyć a nieco trudniej zamknąć.

Na co zwracać uwagę zakładając konto firmowe w banku?

W przypadku konta firmowego należy przede wszystkim przeanalizować koszty które będą związane z prowadzeniem konta firmowego. Takie konto może posiadać stałą miesięczną opłatę za prowadzenie, prowizje za przelewy czy opłaty za korzystanie z karty płatniczej. Na co więc warto zwrócić uwagę, podejmując decyzję o założeniu konta firmowego?

Sprawdźmy czy nasze konto firmowe będzie posiadało opłaty za:
– opłata miesięczna lub roczna za prowadzenie rachunku
– opłata za przelewy internetowe lub prowizja za weryfikacje przelewów przez sms
– opłata za przelewy do ZUS i US
– opłata za kartę płatniczą
– opłata za wypłatę z bankomatów banku oraz innych banków

Aktualnie na rynku finansowym znajdziemy bez większych przeszkód takie konto firmowe, które nie posiadają opłat miesięcznych za prowadzenie. Umożliwiają również wykonywanie co miesięcznych przelewów do ZUS i Urzędu Skarbowego. Szukając odpowiedniego konta, warto zwrócić uwagę na inne opłaty związane z prowadzeniem konta, o których wspomnieliśmy wyżej. Nie warto utrzymywać drogich w prowadzeniu kont firmowych, które są dla nas tylko finansowym obciążeniem. W każdej chwili możemy zamknąć takie konto i założyć nowe w zupełnie innym banku.

Author: kredyt24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *